Zwycięstwa z Bankami – Nasze podsumowanie 2021 ROKU

Koniec roku to dla wszystkich szczególny czas, z różnych przyczyn. Dla kancelarii to  czas podsumowania pracy całego zespołu. A był to rok dla nas bardzo pracowity, tysiące napisanych pism procesowych i setki rozpraw za nami. Gdyby nie praca zespołowa to nie byłoby tych sukcesów i zwycięstw.


Nasze wygrane z bankami w sprawach frankowych

Ten rok był dla kancelarii i naszych klientów bardzo dobry. Uzyskaliśmy, aż 101 wyroków, w których sądy potwierdziły, że umowy związane z frankiem szwajcarskim są nieważne, lub powinny być odwalutowane.

To, aż 80 wyroków więcej niż w poprzednim 2020 roku.

 
Najczęściej wygrywaliśmy z….

Najczęściej wygrywaliśmy z PKO BP Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Udało nam się pokonać ten Bank, aż 21 razy.  Tylko o jedno oczko mniej wygraliśmy z mBank spółka akcyjna z siedzibą w Warszawie, bo aż 20 razy.  Getin Bank udało nam się pokonać 13 razy w tym 2 razy prawomocnie.  Z Millennium Bank zaliczyliśmy 11 strzałów. Ex aequo z bankiem BPH.

W przypadku Banku BPH zaliczyliśmy nie tylko wygraną pierwszą połowę meczu, ale udało nam się też wygrać przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku.


Jesteśmy kancelarią, która często wygrywa z ING Bank Śląski

Dziewięć razy wygraliśmy z naszym „ rodzimym” bankiem, który ma siedzibę w Katowicach, oczywiście chodzi mi o ING Bank Śląski. Przeciwko temu bankowi utrzymaliśmy już trzeci prawomocny wyrok.


Wygrane z Santander Bank Polska i Raiffeisen Bank International AG

Z Raiffeisen Bank International AG wygraliśmy pięć razy i choć poprzednik prawny tego Banku udzielał mnóstwo kredytów indeksowanych do CHF, to akurat w kancelarii nie spotykamy się,  aż tak często z tymi umowami. W przypadku Santander Bank Polska nasze statystki wyglądają identycznie jak w przypadku Raiffeisen Bank International AG. Wychodzi nam ładna piątka.


Umowy kredytów denominowanych w CHF- wygrane

Warto też wspomnieć o wygranych z Bankami, które rzadziej oferowały kredytów powiązanych z frankiem i tak…z  Bank BNP Paribas pokonaliśmy dwa razy, tak samo jak i Pekao S.A.

Natomiast Bank Ochrony Środowiska, Deutsche Bank Polska i Credit Agricole padł w naszej kancelarii wygraliśmy raz.

Mamy więcej spraw na biegu z tymi Bankami, ale dużo rzadziej oferowały one kredyty pseudowalutowe i głównie denominowane w CHF, które cały czas mam wrażenie sprawiają więcej problemów na salach sądowych.

Z  kredytem denominowanym w CHF wiąże się nasza jedyna przegrana w tym roku.  Mianowice w listopadzie przegraliśmy nieprawomocnie z PKO BP w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Oczywiście od wyroku zostanie złożona apelacja- jest dla nas oczywiste, że wyrok został wydany, gdyż Sąd dokonał nieprawidłowej wykładni prawa cywilnego i unijnego.


Wygraliśmy z bankami już 126 razy

W sumie wygraliśmy już dla naszych klientów 126 spraw i czekamy na dalsze wygrane, czego sobie i Państwu życzymy. Niech 2022 będzie rokiem PRAWOMOCNYCH WYROKÓW!!!